یقین گمشده

آلبوم «یقین گمشده»، مجموعه‌ای است بداهه، بر اساس ملودی‌های موسیقی کردستان که برای کمانچه و سازهای کوبه‌ای تنظیم گردیده. در این اثر سعی شده تا جای ممکن تجربۀ جدیدی از ترکیب ملودی و ریتم به شنودگان ارائه گردد.

به دور از هرگونه تعارف باید بگویم که این موسیقی ایران است و اردشیر کامکار فرزند خلف او. صرف‌نظر از مرزهای جغرافیایی و قومیت‌های موجود در گستره‌ی ایران، اردشیر کامکار را می‌توان در زمره تأثیرگذارترین و برجسته‌ترین نوازندگان کمانچه در چند دههٔ اخیر ایران بشمار آورد که الگویی شاخص برای نسل‌های پس از خود نیز بوده است. زحماتی را که ایشان برای کمانچه و تکنیک‌های آن کشیده است بر کسی پوشیده نیست. شناخت من نسبت به ایشان در موسیقی فیلم «باران» بود که با من همکاری داشتند و اجرای جمله ای با موسیقی کوتاه که آن‌چنان بافهم بالای موسیقی و احساسش آن را نواخت که همگی را تحت تأثیر قرارداد و آنجا بود که برای من اردشیر، اردشیر شد. تم‌های استفاده‌شده از مناطق مختلف کردستان باذوق و سلیقه خاصی بسط و گسترش داده‌شده و نوازندگی هر دو هنرمند و تلفیق کمانچه و سازهای کوبه ای به‌طور عالی و بامهارت انجام‌شده است.
و نیز زکریا یوسفی، که سال‌هاست ضبط سازهای کوبه ای آلبوم‌ها و آثارم به عهده او بوده و با ایشان همکاری مستمر داشته‌ام. او از نوازندگانی است که درزمینۀ ریتم زحمات فراوانی کشیده است و آثار صوتی و تألیفی ارزشمندی از او دیده‌ام، که یکی از آن نمونه‌ها کتابی است که در خصوص ریتم‌های مناطق مختلف تألیف کرده و بسیار مورد تأیید و تقدیر من می‌باشد و در ضمن در تازه‌ترین آلبومم که این اواخر آن را ضبط کرده‌ایم با او همکاری داشته‌ام.
برای این دو هنرمند تندرستی و موفقیت روزافزون را در عرصهٔ موسیقی آرزومندم.
احمد پژمان
۱۳۹۳/۵/۵

میکس: جواد صفری
مسترینگ: جواد صفری
سبک: بی‌کلام
دسته: استودیو
فرمت: سی‌دی
تاریخ انتشار: 6/ 10/ 1393

یقین گمشده

اردشیر کامکار، زکریا یوسفی

تعداد آرا: 88
نظر کاربران
تصویر محمد مهدی طاهری توکل
محمد مهدی طاهری توکل

من عاشق ساز های زهی هستم.....
این مجموعه هم فوق العاده است......