رؤیا و مأموریت موزیکانه

رؤیای موزیکانه
بانک جامع اطلاعات موسیقی ایرانی
در پروژۀ موزیکانه، تلاش بر این است که داده‌های سی سال موسیقی ایران جمع‌آوری شود و در جایگاه «یگانه مرجع اطلاعات موسیقی ایرانی» پایگاهی امن و کامل برای استفادۀ علاقه‌مندان این وادی باشد. نیز، متعهدیم که ویرایش و یکدستی داده‌ها بر پایۀ معیارهای سنجیدۀ زبان فارسی باشد و یاریگرِ ما در این بخش، گروه «ویراستاران» است.
با هدف دستیابی به «پایگاه مرجع موسیقی»، سعی ما بر این است تا داده‌های کاملی از تمامی هنرمندان عرصۀ گستردۀ موسیقی، در این بانک ثبت کنیم: ترانه‌سرا، آهنگ‌ساز، تنظیم‌کننده، شاعر، خواننده، نوازنده و... . مدنظر داریم که به تک‌تک این هنرمندان، صفحه‌ای اختصاصی بدهیم و آثار منتشرشدۀ آن‌ها را به‌تفکیک آلبوم و نوع موسیقی و زمان اجرا و... طبقه‌بندی کنیم.
 
مأموریت موزیکانه
دسترسی آسان به موسیقی ایرانی و فراهم‌کردن محیطی برای ارج‌نهادن به حقوق هنرمندان
افراد درگیر با این عرصه، از نقص‌های موجود در عرضۀ موسیقی به‌صورت لوح‌های فشرده‌ آگاه‌اند: عوامل مخرّب زیست‌محیطی، هزینه‌های کلان برای تولید و پخش و نگهداری، انتشار محدود آثار و درنتیجه مخاطب محدودتر و... . در پایگاه موزیکانه، سعی بر این است تا این نقص‌ها رفع شود و کم‌کم روش‌های امروزین و به‌صرفه و آسان جای آن‌ها را بگیرد. با توجه به مسیر پیشِ رو در زمینۀ گسترش کاربران و افزایش روزافزون کاربردهای اینترنت، یقین داریم استقبال چشمگیری از طرح رخ دهد و کاربران ایرانی و غیرایرانی بتوانند فضای آسان و هوشمندی برای تهیۀ موسیقی بیابند.
احترام به حقوق هنرمندان، شناساندن موسیقی ایرانی مطابق با سلیقۀ شما و لذت بهره‌بردن از موسیقیِ باکیفیت، مأموریت‌های موزیکانه است و به آن پایبندیم.